Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2015, 00:00

Tesco už má na Slovensku prvého kupca

O slovenské predajne môže mať záujem silný obchodník z východu.

Ešte nepadlo ani definitívne rozhodnutie o jeho predaji a slovenské Tesco už má prvého záujemcu. Spoločnosť Labaš je možno na západe Slovenska neznámym menom, na východe však má pod svojimi krídlami takmer 700 predajní značky Fresh.

„Ak by bola taká možnosť, tak určite by sme mali záujem hlavne o menšie prevádzky na východnom Slovensku,“ potvrdzuje pre HN konateľ firmy Miroslav Labaš.

O možnom predaji slovenských aktivít Tesco Stores sa pritom začalo špekulovať ešte len tento týždeň. Jeho britská matka má totiž problémy a do úvahy pripadá aj to, že sa zbaví slovenskej dcéry. Alebo aspoň jej časti.


Čítajte viac:

Obchodník, ktorý si „kúpil“ východ

Kto by mohol mať záujem o slovenské Tesco


„Ak by Tesco zostávalo na trhu, v najbližšom čase by mohlo zvoliť odpredaj menej výkonných prevádzok na východe Slovenska,“ myslí si analytik agentúry prieskumu trhu Terno Ľubomír Drahovský. Ten dodáva, že Labaš je stabilný reťazec, ktorý dlhodobo patrí do prvej desiatky obchodných sietí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.