Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2014, 07:29

Kiska v USA. Ukázal prvú spoločnú fotku s Barackom Obamom

Podpora startupov je popri účasti na valnom zhromaždení OSN a stretnutiach s hlavami štátov iných krajín hlavným cieľom mojej cesty v Spojených štátoch. Dnes ma čaká vystúpenie v OSN, tak mi držte palce,“ vyhlásil slovenský prezident Andrej Kiska na sociálnej sieti počas svojej návštevy v USA.

Okrem toho zverejnil aj svoju prvú spoločnú fotografiu s prezidentom Barackom Obamom. So šéfom Bieleho domu sa stretol na recepcii na valnom zhromaždení Organizácie spojených národov (OSN). „Som rád, že sme dokázali v spolupráci s Google zorganizovať konferenciu V4, kde sa predstavili inovatívne firmy z nášho regiónu. Bol to dobrý pocit počúvať mladých ľudí, ako predstavujú svoje nápady a úspechy,“ pokračoval Kiska.

"Pre naše krajiny, keďže sme relatívne malé, je dôležité pracovať na podpore inovácií spoločne. Musíme spojiť sily, aby sme náš región zviditeľnili v USA," zdôraznil. Jednou z ideí, ktoré by sa mali do budúcnosti zvážiť, je podľa neho zriadenie spoločnej reprezentačnej kancelárie v Silicon Valley v USA, takzvaného Visegrad House. "Pomohlo by to zviditeľniť sa našim start-upom, prilákať viac investícií, vytvoriť spoločnú a dobre známu ochrannú známku pre región V4," vysvetlil.

Podľa hlavy štátu je ekonomická diplomacia pre Slovensko v dnešnej situácii veľmi dôležitá. Rovnako je dôležitá podpora start-upov, inovácií, výskumu či reforma školstva. "Prezident nemá exekutívnu moc, ale má právo a je jeho úlohou otvárať otázky, témy a pýtať sa zodpovedných, prečo niektoré veci, ktoré by mohli fungovať lepšie, nefungujú. Chcem akcentovať podporu začínajúcim podnikateľom, start-upom, malým a stredným zamestnávateľom, tým, ktorí tvoria prácu," povedal Kiska počas fóra slovenským novinárom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.