Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2015, 11:53

Hudák bude novým ministrom, odmietol lukratívnu ponuku zo zahraničia

Novým ministrom hospodárstva sa má stať terajší štátny tajomník ministerstva financií Vazil Hudák. Pre HN to potvrdil samotný Hudák. „Je tu takýto návrh,“ povedal Hudák. Ako ďalej dodáva, v ceste do ministerského kresla mu bránia už len formálne záležitosti.

O tom, že by mal čoskoro zasadnúť na ministerské kreslo sa špekulovalo už minulý týždeň. Informáciu však vtedy nikto oficiálne nepotvrdil. Hudák vtedy pre HN povedal, že vie, že je jedným z kandidátov. To, že si ho premiér Robert Fico (Smer–SD) vybral za šéfa rezortu hospodárstva, je však teraz už isté.

Hudák by mal tak prevziať uvoľnený post po predchádzajúcom ministrovi Pavlovi Pavlisovi. Ten v súčasnosti dočasne zastáva minister financií Peter Kažimír (Smer–SD).

Prevziať rezort sa Hudák rozhodol aj napriek tomu, že mal aj ďalšiu lukratívnu ponuku zo súkromnej sféry zo zahraničia. Tú ale odmietol. "Život prináša situácie, kedy sa človek musí rozhodnúť.  Ja som sa rozhodol záujem štátu uprednostniť pred svojim vlastným, ale finančne výhodnejším," povedal Hudák. Dodal, že jeho pôsobenie vo funkcií bude krátke. Po voľbách by sa totiž rád uberal iným ako verejným smerom.

Informáciu o tom, že Hudák by mal byť novým ministrom priniesli ako prvé tvnoviny.sk. A ako ďalej informujú nasledovať by mala ešte formálna procedúra, ktorá zahŕňa aj stanovenie termínu a vymenovanie prezidentom SR Andrejom Kiskom. Podľa portálu Hudák predpokladá, že ministrom by sa mohol stať do týždňa až 10 dní.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.