Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.08.2015, 00:00

Šéf WebSupportu: Ficova vláda vníma podnikateľov ako triednych nepriateľov. Zvažujeme, že odídeme

Podľa Trubana štát podnikateľom vyslovene nepomáha. „Slovensko nikdy nebolo najlepšou krajinou pre biznis, no neustále sa to zhoršuje," hovorí.


Prečítajte si: Slovenský biznismen prehovoril o korupcii: Prekvapilo ma, že ľudí úplatkárstvo šokuje


„Vláda Roberta Fica (Smer-SD) vníma podnikateľov ako triednych nepriateľov. Vôbec sa nám nesnaží pomáhať. Aj preto nie len WebSupport, ale množstvo ďalších firiem rozmýšľa nad tým, že zo Slovenska odíde.“ Toto nie je vyjadrenie len tak hocikoho, ale popredného slovenského biznismena. V rozhovore pre HNtelevíziu to povedal Michal Truban, majiteľ WebSupportu, ako aj človek, ktorý prednedávnom ako vôbec prvý Slovák otvorene hovoril o korupcii i o tom, ako funguje.

Podľa Trubana štát podnikateľom vyslovene nepomáha. „Slovensko nikdy nebolo najlepšou krajinou pre biznis, no neustále sa to zhoršuje,“ vyhlásil a zároveň poukázal na zákony, ktoré znepružnili trh práce, zvyšovanie daní či odvodov.

Na otázku, či už má WebSupport premyslené, kam by prípadne presťahoval centrálu Truban reagoval, že to premyslené ešte nie je. V každom prípade, firma má napríklad pobočku v Maďarsku. „To je krajina, ktorá má svoje plusy i mínusy. Rovnako by v hre mohlo byť i Česko.“

Kvalitu podnikateľského prostredia monitoruje viacero prestížnych inštitúcií. Index podnikateľského prostredia, ktorý na základe vlastného prieskumu pripravuje Podnikateľské aliancia Slovenska, bol v prvom štvrťroku 201559,8 bodu.

To predstavuje oproti predchádzajúcemu kvartálu pokles o 2,21 percenta. „Podnikateľom prekáža predovšetkým nedôsledné uplatňovanie princípu rovnosti pred zákonom a zlá vymožiteľnosť práva,“ tvrdí aliancia. Ako ďalej dodáva, nespokojnosť biznismeni ďalej vyjadrili v súvislosti s nízkou efektívnosťou hospodárenia štátu a prekážajú tiež časté zmeny, slabá kvalita a neprehľadnosť právnych predpisov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.