Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2016, 00:00

Zhnité ovocie za milión: Jahnátek pripúšťa koniec rekordných pokút

Rezort pôdohospodárstva tvrdí, že prísne sankcie zabrali a je čas urobiť voči obchodníkom ústretový krok.

Keď minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek v roku 2014 zavádzal miliónové pokuty voči predajcom potravín, chcel nimi bojovať proti produktom po dátume spotreby či zhnitému ovociu na pultoch predajní. A neostal iba pri hrozbách. Svoje by o tom vedelo hovoriť Tesco. To dostalo miliónových pokút dovedna päť.

Dnes však rezort zjemňuje tón a pripúšťa, že systém udeľovania sankcií by sa mal v budúcnosti prehodnotiť. „Vieme, že sme mordovali obchodníkov s vysokými pokutami. Možno je čas urobiť určité legislatívne zmeny,“ hovorí šéf rezortu Ľubomír Jahnátek.

Kontroly potravín totiž ukázali, že počet prehreškov voči kvalite potravín permanentne klesá. Kým pred štyrmi rokmi odhalili nedostatky u

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.