Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.04.2015, 14:30

TMR útočí na Poľsko. Kupuje najväčší zábavný park


Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa definitívne dohodla na prevzatí 75-percentného podielu v Sliezskom zábavnom parku od poľskej spoločnosti WPKiW S.A. Informovala o tom hovorkyňa TMR Zuzana Fabianová.

TMR sa zaväzuje investovať do modernizácie parku 120 mil. poľských zlotých (PLN) v priebehu piatich rokov. Od 1. mája 2015 začína TMR prevádzkovať Śląskie Wesołe Miasteczko pri poľskom meste Chorzów.

TMR vstupuje do novej účelovo založenej spoločnosti (SPV), ktorá bude park vlastniť a prevádzkovať. TMR získa v SPV podiel 75 % za 30 mil. PLN a zároveň manažérsku kontrolu. Zvyšný podiel bude mať v SPV predávajúca spoločnosť WPKiW, ktorá patrí pod sliezsku miestnu samosprávu.

Po úspešnom zrealizovaní investičného plánu po piatich rokoch bude môcť TMR využiť opciu na odkúpenie zvyšného 25-percentného podielu od WPKiW. Plán modernizácie zábavného parku s predpokladaným rozpočtom 120 mil. PLN po vstupe TMR okrem iného zahŕňa zavedenie novej tematiky a dizajnu, kúpu nových atrakcií, zveľadenie zelených častí, chodníkov a vstupnej haly, vybudovanie občerstvovacích prevádzok, rozšírenie parkovísk a modernizáciu ďalšej infraštruktúry.

Sliezsky zábavný park pri poľskom meste Chorzów je najväčším a najstarším parkom v Poľsku. Bol uvedený do prevádzky v roku 1959. Jeho rozloha dosahuje 26 hektárov. Park sa nachádza v hornosliezskej priemyselnej aglomerácii. Park ročne navštívi priemerne 200 tis. návštevníkov.

Spoločnosť Tatry mountain resorts pôsobí v strednej a východnej Európe, pričom vlastní a prevádzkuje horské strediská a hotely. Do konca roka 2014 preinvestovala do rozvoja a modernizácie stredísk takmer 200 mil. eur. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.
1 EUR = 4,0136 PLN

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.