Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2014, 00:00

Známy finančník si ide po peniaze. Do Doprastavu

Zistenie HN. Miroslav Remeta žiada stavebný gigant o vyplatenie dlžôb za stovky tisíc eur.

Len nedávno získal výstavbu kľúčového diaľničného úseku – tunela Višňové pri Žiline. Vďaka tomu má nakročené k špičke nášho stavebného biznisu. A teraz si pýta peniaze od jedného z gigantov. Miroslav Remeta totiž patrí k tým, ktorým dlhuje peniaze Doprastav. „Ide o státisíce eur,“ potvrdil pre HN podnikateľ. Jeho stavebná spoločnosť Dúha už stihla svoje pohľadávky voči Doprastavu aj nahlásiť.

Dostanú len percentá

Dlhy sa mali podľa Remetu nakumulovať pri menších prácach, ktoré pre niekdajšiu ikonu stavebného priemyslu jeho firma realizovala. Konkrétne čistiarne odpadových vôd. Faktúry za ne však zostali nezaplatené, keďže sa Doprastav dostal do problémov. Tie v praxi znamenali jedno – nebola schopná platiť svojim dodávateľom. Dlhy ju následne poslali začiatkom tohto roka do reštrukturalizácie.

Medzi jej najväčších veriteľov má patriť práve Remeta. Koľko z peňazí nakoniec dostane späť, bude jasné až po tom, ako sa Doprastav dohodne so všetkými prihlásenými veriteľmi. Podľa odborníkov však pôjde o pomerne nízku sumu. Ako hovorí konkurzný a reštrukturalizačný správca Jozef Malich, dlžníci sa uspokojujú na úrovni 10 až 20 percent z dlžnej sumy. Takýto výsledok nás postihne minimálne z hľadiska ich cash flow – reagoval Remeta.

Strata desaťročia

Takýmto spôsobom teda doplatí na nevydarené projekty Doprastavu, ktoré podnik poslali do rekordnej straty. Vlaňajšok

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.