Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2015, 00:00

Platby cez Apple? Budeme v prvej vlne

Generálny riaditeľ MasterCard pre Slovenskú a Českú republiku Miroslav Lukeš aj o trendoch v biznise pre HN.

Slovensko bude medzi prvými krajinami v celej Európe, kde sa cez Apple Pay bude dať platiť. „Verím, že sa tento platobný systém u nás spustí na prelome rokov,“ hovorí Miroslav Lukeš.

Akú hotovosť máte pri sebe?

Žiadnu. A dokonca nemám ani platobné karty. Mám iba mobilný telefón, na ktorom je bezkontaktná nálepka. Verím, že o rok to bude už iba smartfón s platobnými kartami.

Slovensko má renomé inovátorov v biznise s platobnými kartami. Je to preto, že na náš trh prišli najmodernejšie technológie, ktoré menia svet bankovníctva. Príkladom sú bezkontaktné platby. Nie sme pre vás a vlastne všetky firmy len testovacím panákom?

To nie. Slovensko berieme ako skutočný trh, ktorý je schopný prijať inovácie okamžite – hneď v komerčnej prevádzke. Nahráva tomu i fakt, že Slováci sú technologicky zdatní a okrem toho majú radi pohodlie. Veď kto by nechcel platiť rýchlejšie a bezpečnejšie? Faktom však je, že Slov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.