Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.03.2015, 08:46

Tesco má problém. Zvažuje odchod zo Slovenska

Britská obchodná sieť Tesco zvažuje, že po devätnástich rokoch opustí Slovensko a predá 155 obchodov, osemnásť čerpacích staníc a dva veľké distribučné sklady. Túto informáciu priniesol denník SME.

"Zatiaľ sa o ničom nerozhodlo," povedal pre denník britský investor, ktorý je oboznámený s ozdravným plánom Tesca.

Tieto informácie však slovenská strana nepotvrdila. „Ani teraz, ani v budúcnosti nebudeme komentovať žiadne špekulácie,“ povedal pre HN koordinátor komunikácie Tesco Stores SR Tomáš Ferenčák.

Podnik už podľa britského investora sondoval, či by bol o jeho stredoeurópske aktivity záujem. Briti prehodnocujú svoje ďalšie podnikanie nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Maďarsku a Poľsku.

Súvisí to aj s tým, že Tesco je pod tlakom lacných diskontov Aldi a Lidl, navyše ho ťaží nezvládnuté rozširovanie do USA a Japonska, uzatvára denník.


Prečítajte si aj: Tesco by malo prepustiť až desaťtisíc ľudí
Tržby britského reťazca Tesco začali opäť rásť


Na stole je aj možnosť, že Tesco u vás ostane, ale predávať bude niektoré jednotlivé prevádzky, aby získalo dodatočné peniaze a zefektívnilo svoju predajnú sieť,“ dodal investor. Podľa SME Briti už mali hľadať, či sa nájde kupec na ich stredoeurópske aktivity. Podľa investora však doteraz nebolo urobené žiadne rozhodnutie.

Tesco vydalo aj oficiálnu správu. „Nebudeme komentovať špekulácie,“ odpovedal hovorca firmy Matt Francis na otázky SME o odchode zo Slovenska, Maďarska a Česka.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.