Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.06.2014, 16:32

Najdrsnejší rekord drží Rimavská Sobota

Aké sú šance na podnikanie v banskobystrickom regióne? Sledujte regionálne diskusné fórum Hospodárskych novín HNRegióny.

Jeden jediný okres má na Slovensku mieru nezamestnanosti nad tridsať percent. Je ním Rimavská Sobota. Čierny Peter v podobne okresu s najvyššou nezamestnanosťou tak zostal v rukách Banskobystrického kraja. Hoci v kraji klesla celková miera o necelé percento, aj naďalej zostáva regiónom s druhým najväčším podielom ľudí bez práce – 17,67 percent.

Predbehol ju jedine Prešovský kraj, kde bol však pokles nezamestnanosti výraznejší. Dôvody, prečo sa Bystrici darí len s ťažkosťami bojovať s nezamestnanosťou, sú zrejmé.

Tým hlavným je chýbajúca infraštruktúra. Rýchlostná cesta sa totiž končí v Banskej Bystrici. A na to sa následne nabaľuje nechuť veľkých investorov ísť do tohto regiónu.

Prácu tak regiónu dáva zopár tradičných veľkých zamestnávateľov a následne menšie, miestne firmy. Masu ľudí bez práce však zamestnávať nedokážu.

                                                                                                                                           


Aj o tom, aké sú šance na podnikanie v banskobystrickom regióne a prečo táto oblasť trpí nedostatkom práce sa budeme baviť na regionálnom diskusnom fóre Hospodárskych novín HNRegióny, ktoré bude v utorok od 13.00 hod.
v Sliači.


 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.