Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2015, 11:56

Súd rozhodol. Piloti Lufthansy môžu pokračovať v štrajku

Súd vo Frankfurte odmietol žiadosť nemeckého leteckého prepravcu o vydanie predbežného súdneho opatrenia na zastavenie štrajku.

Súd vo Frankfurte rozhodol, že piloti spoločnosti Lufthansa môžu pokračovať v štrajku, ktorý je plánovaný na stredu. Súd totiž odmietol žiadosť nemeckého leteckého prepravcu o vydanie predbežného súdneho opatrenia.

Piloti, ktorých združuje odborová organizácia Vereinigung Cockpit, štrajkovali aj v utorok a podľa odborov hrozia ďalšie protestné akcie. V reakcii na to sa firma Lufthansa obrátila na súd so žiadosťou o vydanie predbežného opatrenia, aby zastavila štrajk, zároveň uviedla, že nebude prijímať žiadnych nových pilotov podľa podmienok súčasnej kolektívnej zmluvy.

Spoločnosť Lufthansa v utorok zrušila 84 z plánovaných 170 diaľkových letov. V stredu spoločnosť ruší približne tisíc letov, z toho ďalších 52 diaľkových. V stredu tak nemecký letecký prepravca zruší približne dve tretiny plánovaných letov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.