Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2015, 16:09

Trenčín získal nového investora z Nemecka, prácu nájdu desiatky ľudí

Do priemyselného parku na Bratislavskej ulici v Trenčíne mieri ďalší investor. Spoločnosť HS – Tec zameraná na výrobu upínacích zariadení na upínanie obrobkov pre kovoobrábacie stroje tam chce postaviť výrobnú halu a vytvoriť až 40 pracovných miest.

Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne dnes schválilo predaj 11.548 štvorcových metrov pozemkov za 346.440 eur. Súčasťou stavby budú i administratívne priestory, skladové priestory, parkovacie a manipulačné plochy.

Spoločnosť HS – Tec, spol. s r.o., Trenčín je dcérska spoločnosť nemeckej firmy Hainbuch GmbH. V súčasnosti majú v prenajatých priestoroch dve výrobné prevádzky - v Trenčíne a v Bánovciach nad Bebravou. Kúpou pozemku a následnou výstavbou si zabezpečia vlastné priestory. Spoločnosť momentálne zamestnáva 160 pracovníkov.

Podľa trenčianskeho primátora Richarda Rybníčka by už v júni tohto roku mala začať v priemyselnom parku s výrobou japonská spoločnosť Akebono. Spolu so zamestnancami ďalších spoločností, ktoré sídlia v priemyselnom parku v bývalej budove taiwanskej spoločnosti AU Optronics, by podľa Rybníčka malo do konca roku pracovať v priemyselnom parku okolo 1000 ľudí.

 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.