Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2014, 00:00

Knihy nevynášali. A tak učiteľ založil Avon

Utajené začiatky gigantov. Kozmetická spoločnosť sa zrodila z malého vydavateľstva a podomového predavača.

Avon nebol vždy len o kozmetike. Jeho zakladateľ David Hall McConnell mal skôr ako k parfumom vzťah ku knihám. Tie totiž v roku 1877 predával ako podomový predavač. Okrem toho ponúkal domácnostiam aj časopisy či pohľadnice. Knihy sa však nepredávali dobre. V tom čase väčšina jeho zákazníčok boli ženy, ktoré sa starali o domácnosť, a tak zmenil svoj biznis od základov. Najskôr nastúpili vzorky parfumov, potom aj ich masová výroba až napokon vznikol kozmetický kolos, ktorý v súčasnosti predáva svoje výrobky vo viac ako sto krajinách. „Zakladateľ Avonu bol pro biznis orientovaný a predajom kníh sa mohol dostať k ľuďom a ponúknuť svoje vlastnoručne vyrobené parfumy,“ hodnotí Lukáš Lóci, analytik spoločnosti Capital Markets.

 

Z učiteľa k podomovému predaju

David McConnell sa narodil do rodiny farmára a výrobcu

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.