Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.11.2014, 15:26

Dobrá správa pre Slovensko. Turci u nás dajú prácu takmer 500 ľuďom

Turecká spoločnosť BINA YAPI predstavila u nás zámer investovať a vytvoriť tak na Slovensku takmer 500 pracovných miest. Túto informáciu priniesla generálna riaditeľka tureckej stavebnej spoločnosti Emine Aydin.

BINA YAPI je najväčší výrobca inovatívnych zateplovacích a dekoračných fasád v Turecku, ktorý svoje produkty exportuje do 40 krajín sveta od Ruska až po Afriku.

Zatiaľ nie je isté, kde by chceli Turci mať svoje priestory, hovorí sa ale o Južnom a Západnom Slovensku. „Svoj zámer chcú zrealizovať čo najskôr, miesto investície bude záležať od logistiky,“ povedal pre HNonline.sk generálny sekretár Turecko-slovenskej obchodnej komory Lukáš Zvala.

Počas workshopu, ktorého témou bolo rozširovanie turecko-slovenskej spolupráce predstaviteľka BINA YAPI zverejnila svoj zámer investovať na Slovensku. Firma tu plánuje postaviť svoju tretiu fabriku, ktorá by mala byť základňou pre export výrobkov do celej Európy.

Dnes, keď cena pohonných hmôt rastie a konkurencia nezaháľa, sa stali stratégie v oblasti logistiky kľúčové. Slovensko má centrálnu polohu v Európe a ponúka rôzne možnosti prepravy. S vysokou produktivitou práce a nízkymi výrobnými nákladmi je pre nás slovenské investičné prostredie veľmi atraktívne," povedala E. Aydin.

Stavebný sektor je jeden z hlavných pilierov tureckej ekonomiky. Silnejší stavebný priemysel ako Turecko má na svete len Čína. Dôkazom je napríklad nedávna výstavba hotelov a športovísk na olympijské hry v Soči, na ktorej sa najviac podieľali práve firmy z Turecka.

Podujatie zorganizovala Turecko-slovenská obchodná komora, ktorá má vo svojom tíme skúsených odborníkov z Turecka, ako aj zo Slovenska a taktiež kancelárie v oboch krajinách. Hlavným cieľom komory je lákať investorov z Turecka na Slovensko a tiež podporovať vzájomné obchodné vzťahy.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.