Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.12.2014, 00:00

Mečiarov dar mal splniť sny celému okresu. Vyberte realitnú opachu roka

Vláda Vladimíra Mečiara začala v Detve budovať okresný úrad mesiac pred voľbami. Po nich sa už na dokončenie stavby peniaze nenašli.

O titul realitná opacha roka sa uchádzajú tieto stavby

Písal sa rok 1996 a nejednému Detvanovi sa splnil sen. Vláda Vladimíra Mečiara delila po novom Slovensko a dočkala sa aj Detva. Z mestečka s bohatou históriou sa stalo okresné. A práve tu sa začína príbeh novej budovy okresného úradu, ktorý mal zmeniť komfort obyvateľov celého okresu. Ako to už v podobných prípadoch býva, mal. Mečiar dovládol, peniaze akosi došli a Detvanom zostal problém, ktorý nevedia vyriešiť už dlhých 17 rokov.


Hlasovať za Realitnú opachu roka môžete tu


Okres máme, tak môžeme stavať jeho „srdce“. Asi taká bola hlavná myšlienka, ktorá stála pri zrode projektu nového okresného úradu. Tu možno podotknúť, že slovíčko nový nebolo namieste. Detva totiž nemala vhodnú administratívnu budovu, ktorá by vedela pokryť všetky potrebné úrady. Aj preto bol projekt okresného úradu vlastne logický. Ak k tomu pridáme aj to, že vtedajší primátor bol na strane správnej strany (rozumej vládnuceho HZDS), nestálo v ceste novému projektu takmer nič.

Stavať sa začalo celkom netypicky, s nástupom zimy. Základný kameň poklepali v decembri 1997, necelý rok pred novými parlamentnými voľbami. Nebola to jediná zvláštnosť. Úrad začali stavať, ako sa neskôr ukázalo, na nevysporiadaných pozemkoch. Ani to však nebránilo tomu, aby sa projekt začal realizovať. A nie len tak. Rozpočet bol na tú dobu štedrý. Počítal s preinvestovaním 55 miliónov slovenských korún. Odvážne vyzeral aj dátum kolaudácie nového centra okresu – jún 1999.


Viac o nesplnenom sne Detvanov nájdete tu

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.