Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.12.2013, 20:38

Rozpočtový maratón ani po treťom dni neskončil

Maratón diskusií o návrhu rozpočtu na rok 2014 sa ani tretím dňom neskončil. Do rozpravy o zákone roka ostáva do debaty prihlásených ešte 18 zákonodarcov. Po vyčerpaní prejavov písomne prihlásených rečníkov totiž dnes podvečer prejavilo záujem o diskusiu ešte 21 poslancov, z tých už niekoľkí vystúpili.

V priebehu dňa sa diskutovalo o viacerých častiach rozpočtu, na rad sa dostali napríklad aj rezorty kultúry či zdravotníctva. "Pre rok 2014 zdravotníctvo vyhralo," skonštatoval v závere deviateho rokovacieho dňa 27. schôdze Národnej rady (NR) SR poslanec Smeru-SD a bývalý minister zdravotníctva Richard Raši. Reagoval takto na kritiku financií pre rezort od poslanca KDH a tiež exministra Ivana Uhliarika či poslanca SDKÚ-DS Viliama Novotného.

Raši zároveň doplnil, že rok 2014 nebude pre nikoho ľahký, pretože jednotlivé rezorty musia šetriť. "My napriek tomu budeme mať výrazne vyššie finančné zdroje pre našich pacientov," dodal Raši za rezort zdravotníctva. Následne mu však položil otázku predseda SaS Richard Sulík. Zaujímalo ho, či je správne, že sa do rozpočtu nezapočítal dlh, ktorý tento rezort v budúcom roku podľa Sulíka vytvorí. Raši mu však chce na otázku odpovedať radšej písomne, aby jeho odpoveď niekto "neprevrátil". Poslanci budú v diskusii pokračovať v stredu 11. decembra.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.