Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.11.2015, 00:00

Šejkovia rokujú so Slovákmi o veľkej investícii. Majú záujem o náš revolučný projekt

Šejkova zo Spojených arabských emirátov majú záujem o slovenský aeromobil. Pre hnonline.sk to potvrdil minister hospodárstva Vazil Hudák, ktorý bol v Abú Zábí na rokovaniach o spolupráci s touto arabskou krajinou. „Aeromobil je jeden z konkrétnych projektov, o ktorí majú investori zo SAE záujem,“ povedal Hudák.

Minister dodal, že v Dubaji bude v roku 2020 veľká technologická výstava, kde by mal byť slovenský elektromobil jedným z hlavných exponátov. V tejto chvíli však nie je jasné, koľko chcú Arabi do tohto projektu investovať a koľko kusov by chceli kúpiť.


Prečítajte si aj: Slováci ukázali revolučnú novinku. Lietajúce auto


Je to skôr otázka a plány do budúcnosti,“ skonštatoval minister. Ďalšia spolupráca Slovenska a SAE má byť v oblasti zdravotníctva. Arabi chcú využiť našu pomoc ohľadom liečenia cukrovky. „V SAE je veľký problém s cukrovkou a je podmienený genetikou populácie. Tak sme im predstavili možnosti spolupráce v tejto oblasti,“ vysvetlil minister. 

Ďalšie stretnutia s Arabmi sú naplánované na prvé mesiace budúceho roka. „Rokovania s investormi z arabských krajín o konkrétnych investíciách nebývajú rýchle a vyžaduje si to komplexné riešenie. Máme to však dobre naštartované

Plánujeme ďalšie stretnutie v prvých mesiacoch zažiatkom roka majú záujem prísť na Slovensko, jednania o konkrétnych a verím že k realizácii dôjde v priebehu budúceho roka.

Dôvod rokovaní podľa Hudáka je ten, že Slovensko je exportne nezávislá krajina. 85 percent nášho HDP je z exportu. „Potrebujeme rozvíjať vzťahy v oblasti energetiky, spolupráca iba s Európskou úniou by nám však neudržala našu ekonomickú dynamickosť takže musíme ísť na ďalšie trhy. Spojené arabské emiráty sú pre nás výhodný partner. Máme záujem sa cez SAE  dostávať aj do arabského sveta v rámci investícií.“

 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.