Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2015, 12:45

Ryanair otvára novú základňu. Z Bratislavy bude lietať na Korfu

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair bude z Bratislavy prevádzkovať novú pravidelnú linku na grécky ostrov Korfu, kde otvára svoju základňu. Ako aerolínie v stredu oznámili, letecké spojenie na Korfu začne fungovať od 29. apríla budúceho roku raz týždenne ako súčasť letného letového poriadku trvajúceho od konca marca.

Ryanair bude v letnej sezóne 2016 prevádzkovať z bratislavského letiska spolu devätnásť pravidelných liniek so 79 letmi týždenne. Spoločnosť už skôr avizovala nové spojenia do Berlína na letisko Schönefeld s letmi denne (od 27. októbra tohto roku) a od apríla budúceho roku do Bruselu na hlavné letisko Zaventem s dennými letmi a do Manchestru s troma letmi týždenne. Linka do Bruselu nahradí spojenie do Charleroi a spojenie do Manchestru bude namiesto Liverpoolu.

Okrem týchto liniek bude Ryanair v nasledujúcom letnom období prevádzkovať z Bratislavy aj spojenia na letiská Londýn/Stansted dvakrát denne, Dublin raz denne, Londýn/Luton a Miláno štyrikrát týždenne, Birmingham, Edinburgh, Paríž/Beauvais, Rím, Madrid, Barcelona/Girona a Atény trikrát za týždeň, Alghero, Trapani, Malaga a Palma de Mallorca dvakrát týždenne.

Počas zimného letového poriadku od konca októbra tohto roka do konca marca bude spoločnosť zabezpečovať šesťdesiat letov na trinástich pravidelných linkách. Ryanair má na svojej základni na bratislavskom letisku stále jedno namiesto dvoch plánovaných lietadiel. V budúcom roku plánuje na linkách do a z Bratislavy prepraviť predbežne 1,2 milióna cestujúcich. Ryanair za desať rokov prevádzkovania pravidelných liniek z Bratislavy, od 10. októbra 2005, prepravil vyše 8 miliónov cestujúcich.

Ryanair vznikol pred tridsiatimi rokmi a je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe. Ročne prepraví 100 miliónov cestujúcich v tridsiatich krajinách. Svoju základňu na bratislavskom letisku otvoril 30. marca tohto roku. Na linkách z Bratislavy plánoval v tomto roku prepraviť takmer 1 mil. cestujúcich. V minulom roku to bolo vyše 811 tis. pasažierov. V letnom letovom poriadku, od 29. marca do 24. októbra, spoločnosť prevádzkuje z Bratislavy sedemnásť pravidelných liniek do sedemnástich miest so 63 letmi za týždeň.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.