Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.09.2014, 19:36

Robíme aplikácie pre Apple. Teraz chceme najsilnejší tím dizajnérov

Lukáš Horák, zakladateľ Platform, hovorí o biznise i plánoch do budúcnosti pre HN:

Apple Watch predstavili ešte len nedávno, vy však už teraz na tieto inteligentné hodinky vyvíjate aplikácie. Ako ste sa k tomu vlastne dostali?
Naším klientom je najväčší vývojár mobilných aplikácií v Austrálii a najväčší vývojár startupov na svete, firma Appster. Spolupracujeme už deväť mesiacov a práve cez nich sa k nám dostávajú najnovšie projekty. Keďže sme ich hlavné dizajnové štúdio, dostali sme už prvé zákazky pre Apple Watch a tiež pre Google Glass. Navyše rokujeme aj o tom, že sa spojíme a vytvoríme spoločný podnik.

Prečo padla voľba práve na vás?
Keďže plánujú veľkú expanziu do 42 krajín sveta v priebehu troch rokov, potrebujú mať silný dizajnérsky tím. Na to si vybrali práve nás. Samozrejme, že úlohu zohrala aj cena, ale nebol to jediný faktor. My sme im ponúkli kvalitu za prijateľnú cenu.

Čo je teda vaším cieľom?
Chceme vytvoriť joint venture a vybudovať silný dizajnérsky tím na Slovensku a v Česku, ktorý pokryje ich potreby na celom svete. Okrem tohto obrovského vývojára mobilných aplikácii však pracujeme aj s klientmi a agentúrami z USA, Európy či Ázie. Máme tiež niekoľko skvelých klientov zo Slovenska, s ktorými je radosť pracovať.

Koľko projektov zvládnete za mesiac?
V súčasnosti len pre Appster robíme 10 až 20 projektov mesačne. Plán je až sto projektov mesačne. S dnešnými 20 ľuďmi by sme to však nestíhali. Preto potrebujeme zvýšiť počet dizajnérov až na 100. Naším cieľom je vybudovať najsilnejší tím dizajnérov na svete vytvárajúci nielen pekné, ale hlavne funkčné dizajny, ktoré prinášajú výsledky.

...


 

Seriál Generácia 30+ o Lukášovi Horákovi a jeho firme Platform nájdete zajtra v tlačených HN.

Alebo si môžete jednoducho objednať pdf vydanie cez SMS na váš mail TU.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.