Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2014, 19:01

Biznis postavili na spomienkach komunizmu

Hotel Morava v Tatranskej Lomnici prenáša svojich návštevníkov do čias minulého režimu. Láka hlavne Čechov.

Turnusy socialistického odborárskeho zájazdu. Aj také sa dnes ešte stále organizujú na Slovensku. A práve na nich si postavila Slovenka Iveta Šestáková svoj biznis. Keď si pred deviatimi rokmi brala do prenájmu obrí Hotel Morava v Tatranskej Lomnici, chcela ho zmeniť. „Sedela som na káve s majiteľom jednej českej cestovnej kancelárie a sťažovala som sa mu, že na všetkých hotelových veciach, ako sú uteráky, obrusy, poháre a lyžičky, je vyšitý alebo vyrytý nápis ROH (Revolučné odborové hnutie – pozn. red.),“ spomína na začiatky. No nakoniec všetko nechala v pôvodnom stave. A to jej dnes zabezpečilo stovky turistov ročne. Najmä tých českých.

Ak by som všetko chcela zmeniť, bude ma to stáť neskutočne veľa peňazí. Takto premýšľala Šestáková krátko po tom, ako prevzala hotel. Zvolila tak inú stratégiu a z nevýhody urobila výhodu. Začala organizovať takzvaný príbehový turizmus a 17 rokov po páde komunizmu s rekvizitami ROH zorganizovala pilotný retro turnus socialistického zájazdu. „Na prvý sa prihlásilo 90 ľudí. Po ňom však prišiel druhý, tretí, až dodnes máme päť turnusov počas roka. Tie už pritom obsadzujú plný hotel, čo je v našom prípade 150 lôžok,“ prezrádza výsledok nápadu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.