Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.04.2015, 12:48

Francúzska firma dostane stimul za takmer šesť miliónov

Spoločnosť CCN Group Slovakia zrejme dostane od štátu investičnú pomoc vo forme daňových úľav vo výške 5,75 milióna eur. Ministerstvo hospodárstva SR už predložilo návrh na poskytnutie investičnej pomoci do medzirezortného pripomienkového konania. Ak sa vládny kabinet s návrhom stotožní, výška investičnej pomoci na jedno vytvorené pracovné miesto dosiahne hodnotu 25 tisíc eur.

"Vzhľadom na to, že intenzita pomoci pre investičný zámer nepresahuje maximálnu možnú intenzitu pomoci podľa nariadenia, požadovaná výška investičnej pomoci je v súlade s nariadením a zákonom o investičnej pomoci,“ uviedol rezort hospodárstva v návrhu.

Francúzska firma CCN Group plánuje v lokalite Beluša v okrese Púchov výstavbou nového závodu rozšíriť výrobné kapacity. V novom závode sa budú vyrábať komponenty do turbodúchadiel pre automobilový priemysel. Investor plánuje do roku 2017 preinvestovať 27,57 milióna eur. Do konca roka 2019 by mala firma vytvoriť 230 nových pracovných miest. "Plánovaná priemerná mesačná hrubá mzda zamestnanca vrátane odvodov zamestnávateľa je 1 199,20 eur,“ dodalo ministerstvo. Investičný zámer chce spoločnosť začať realizovať už v tomto roku. "Rok dosiahnutia plnej plánovanej kapacity výroby je plánovaný na rok 2016,“ konštatoval rezort hospodárstva.

Spoločnosť CCN Group Slovakia je súčasťou francúzskej medzinárodnej skupiny CCN Group, ktorá je európskym dodávateľom presných dielov a zostáv pre turbodúchadlové a hydraulické systémy automobilov, ktoré zlepšujú výkonnosť motorov. Spoločnosť CCN Group bola založená v roku 1986 a má osem výrobných závodov so sídlom vo Francúzsku, Mexiku, Číne a na Slovensku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.