Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2014, 11:38

Lopata na sneh, hodiny i stojan. Reštaurácia z Eurovey vypredáva

Konkurzný správca ponúka na predaj majetok z podniku La Veranda

Desiatky fliaš alkoholu, obrusy, poháre ale aj lopata na sneh či poškodená tabuľa na písanie. Aj to všetko sa objavilo v zozname na predaj konkurzného správcu kedysi luxusného podniku La Verada. Reštaurácia, ktorá sídlila v obchodnom centre Eurovea, skončila v konkurze. Jediné čo po nej zostalo boli len dlhy a vybavenie reštaurácie. Práve to teraz smeruje do dražby.

Veritelia, ktorým reštaurácia dlhovala, si pritom veľmi nepolepšia. Najdrahším kúskom vo „výpredajovom“ zozname je registračná pokladňa. Správca ju ohodnotil na 250 eur. Paradoxne, druhou najcennejšou vecou v podniku je 15-ročná fľaša Havany club gran reserva. Tú správca ohodnotil na 74,5 eura. Oproti bežným cenám je tak v 50-percentnej „akcii“.

Netypický výpredaj má špecifické pravidla. Každý záujemca musí zložiť zálohu 1000 eur. Následne môže za každú položku ponúkať navrhnutú cenu. „Ponuka záujemcu bude obsahovať ponúkanú kúpnu cenu s rozlíšením na kúpnu cenu s DPH a na kúpnu cenu bez DPH za každú položku o ktorej kúpu prejaví záujem. Zároveň ponúkne za jednotlivú položku speňažovaného majetku najvyššiu kúpnu cenu v rámci verejného ponukového konania,“ vysvetľuje správca.

Osud La Verandy bol pritom pomerne krátky. Reštaurácia hneď na začiatku stavila na luxus. Ponúkala tradičnú rakúsko-uhorskú kuchyňu, keď hlavné jedlo presahovalo cenu 20 eur. Napriek štýlovému vybaveniu a nádychu unikátnosti však podnik neoslovil a začali ho dobiehať problémy. „Ani po viacerých ústretových krokoch z našej strany nebol nájomník schopný nápravy, tak odišiel,“ vysvetľovala pred rokom Oľga Hammer, marketingová manažérka Eurovea International Trade Centre. Majiteľ centra sa tak rozhodol problém riešiť rázne. Poslala reštauráciu do konkurzu. „Bohužiaľ, nebolo inej cesty ako postupovať. Nájomník nedodržiaval svoje zmluvné povinnosti, neplatil svojim dodávateľom a vytvoril na pôde spoločnosti Ballymore Eurovea veľmi netransparentnú situáciu,“ vysvetľovala Hammer. Konkurz by tak mal byť vyriešený v nasledujúcich týždňoch.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.