Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2013, 00:00

Toto zrušte, žiadajú klienti bánk

Anketa HN. Za top absurditu považujeme zobrazenie zostatku cez bankomat.

Predstave si, že sa chystáte vybrať peniaze z bankomatu, ale predtým chcete zistiť, koľko na ňom vlastne máte, a tak zvolíte možnosť: zobraziť stav účtu.

Ak tak robíte napríklad 10-krát do mesiaca a nezáleží vám na tom, že ide o cudziu banku, z účtu vám tak môžu mesačne odchádzať „len tak“ minimálne tri eurá. Celkovo päť našich bánk si totiž tento úkon účtuje.

A práve tento poplatok sa stal víťazom ankety Najabsurdnejší bankový poplatok za rok 2012, keď zaň hlasovalo takmer sedemtisíc Slovákov a Čechov.

To, že ľudia odmietajú za zistenie zostatku na účte cez bankomat platiť, dokazuje aj fakt, že sa v prvej top trojke bankových absurdít umiestnil aj v posledných dvoch rokoch. A to aj napriek tomu, že poplatky zaň patria k tým nižším.

„Práve to dokazuje, že nejde ani tak o ich výšku, ale o to, čo ľudí najviac irituje, pretože niektoré poplatky sú naozaj nezmyselné,“ zhodnotil hlavný organizátor ankety Patrik Nacher.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.