Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2015, 00:00

Stopy európskej megalotérie vedú na Slovensko. V hre sú milióny

Konkurent a zároveň „sestra“ hry Euromilióny k nám na jeseň prinesie vyššiu šancu na výhru.

V máji tohto roka ovládlo Česko lotériové šialenstvo. Jeden zo stávkujúcich Čechov totiž v hre Eurojackpot vyhral rozprávkovú hlavnú výhru 90 miliónov eur (2,5 miliardy českých korún). Už čoskoro si o podobnú sumu budú môcť zahrať aj Slováci. Štátny lotériový monopol Tipos by mal v najbližšom čase priniesť ako novinku práve lotériu Eurojackpot. Ten môže do peňaženky šťastlivcov priniesť desiatky miliónov. Slovensko sa stane od jesene tohto roka 17. európskou krajinou, do ktorej pribudne táto lotéria.

Vznik Eurojackpotu sa datuje od roku 2012. Tvorcovia hry sa odrazili od známych Euromiliónov. Urobili však kompromis a za cenu nižšieho jackpotu zvýšili pravdepodobnosť výhry. Eurojackpot by tak teoreticky mal zlepšiť rodinné rozpočty väčšieho počtu hráčov než európske Euromilióny.


Čítajte viac: Tipos bude hráčov lákať na 90 miliónov eur


Slováci však môžu siahnuť na milióny z novej lotérie už dnes. Nepôjde to však cez kamenné predajne. Na internete totiž už v súčasnosti existuje slovenská mutácia stránky, na ktorej si môžete natipovať Eurojackpot. Prevádzkuje ju spoločnosť Lottoland registrovaná na Gibraltari, čo je destinácia, ktorú spoločnosti tohto typu obľubujú.

Hru Eurojackpot má pod palcom štátna akciovka Tipos, ktorá má monopol na všetky lotérie. Príchod novinky potvrdil pre HN hovorca Tiposu Rastislav Čépe. Momentálne sa Tipos pripravuje na vstup Eurojackpotu, prípravy finišujú. „Podrobnosti zverejníme v druhej polovici septembra,“ povedal Čépe.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.