Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.07.2015, 15:20

Hoffmann a J&T sa dohodli na rozchode. Za 500 miliónov eur

Istrokapital SE Maria Hoffmanna a osoby blízke J&T sa dohodli na majetkovom vysporiadaní, ktorého hodnota je 500 mil. eur. Transakcia sa vzťahuje na spoločné aktivity v Poštovej banke, J&T Finance Group SE (JTFG) a v J&T Private Equity Group, kde sa Mario Hoffmann zároveň rozhodol ukončiť svoje aktívne pôsobenie.

Súčasťou dohody je aj získanie podielu J&T v Axon Neuroscience. V rámci vysporiadania bankových aktivít Istrokapital SE predá 8,45 percentnýný podiel v Poštovej banke holdingu JTFG. Skupina sa tak stane 98,45-percentným vlastníkom Poštovej banky.

Budú spolupracovať

Zároveň dochádza k vysporiadaniu 24-percentného podielu v JTFG. Akcionármi bankového a finančného holdingu zostávajú Jozef Tkáč (47,5 %), Ivan Jakabovič (47,5 %) a čínska privátna spoločnosť CEFC Shanghai International Group Limited z holdingu China Energy Company Limited (5 %).

Maria Hoffmanna si vážim z hľadiska profesionálneho aj ľudského. Chápem jeho rozhodnutie ísť vlastnou cestou, a preto sme mu ponúkli možnosť odkúpenia jeho podielov, ktorú prijal. Po niekoľkoročnej dobrej spolupráci sme sa tak dohodli na rozdelení a vysporiadaní spoločných aktivít v J&T. Vzájomne budeme spolupracovať na projekte výskumu Alzheimerovej choroby,“ povedal Patrik Tkáč podpredseda predstavenstva J&T Finance Group SE.


Finančník Mario Hoffmann. Snímka: HN/Peter Mayer

V biznise pôsobím už 20 rokov. S J&T som mal vždy korektné a priateľské vzťahy, ale rozhodol som sa venovať svojim osobným aktivitám a najmä aktivitám v spoločnosti Axon Neuroscience. Úspešne sme na ľuďoch ukončili prvú fázu klinických skúšok vo vývoji vakcíny proti Alzheimerovej chorobe, čo dáva nádej miliónom pacientov bojujúcich s touto chorobou. Mojím zámerom je vynakladať na tento projek väčšinu môjho času aj energie,“ povedal Mario Hoffmann, predseda správnej rady Istrokapital SE.

Ďalšia súčasť dohody

Súčasťou dohody v rámci nebankových aktivít je predaj podielu v J&T Private Equity Group (9,9 percenta) a taktiež predaj podielu v Axon Neuroscience SE. J&T získa 10 percent v spoločnosti Axon Neuroscience SE za 100 mil. eur, čo je súčasťou ceny odpredaných majetkových podielov.

Axon Neuroscience SE je dnes svetovým lídrom v oblasti hľadania riešenia terapie Alzheimerovej choroby a iných neurodegeneratívnych ochorení.

Stal sa prvou spoločnosťou na svete, čo úspešne ukončila prvú fázu klinickej štúdie s vakcínou zameranou na redukciu Tau patológie, ktorá je aj podľa posledných výskumov Mayo Clinic Florida hlavnou príčinou ovplyvňujúcou vývoj choroby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.