Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2014, 09:05

Mal zmeniť celý región, vznikol však iba slovenský Titanic. Vyberte realitnú opachu roka

Nákupné centrum v Prievidzi čaká na dokončenie už 35 rokov.

Pozrite si stavby, ktoré sa môžu stať Realitnou opachou roka 2014

V Prievidzi mu nepovedia inak ako Titanic. Monštrózna budova v centre okresného mesta mala zmeniť celý región. Ako inak, pri jej predstavovaní bolo všetko naj... obchody, kino, kancelárie... Obchodné centrum sa však úplného dokončenia nedočkalo. Čaká naň viac ako tri desaťročia. Mesto aj investor však naznačujú, že „Titanic“ dopadne lepšie ako jeho smutno-slávny menovec. „Na stavbu je vydané stavebné povolenie z roku 2004. Termín na dokončenie stavby je 30. september 2016,“ konštatuje hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

Klasická šablóna realitného socializmu. Na začiatku stál nápad, ktorý „súdruhovia architekti“ zväčšili. Zväčšili až tak, že v Prievidzi malo vyrásť Regionálne obchodné centrum, ktoré by sa zaradilo medzi najväčšie v celom Československu. Písal sa rok 1979 a problémom nebol ani rozpočet - 100 miliónov korún.

Projekt s rozlohou 12-tisíc štvorcových metrov mal do centra mesta priniesť nielen obchody, ale aj spoločenské priestrory, administratívne centrum či kino. Stavba sa začala. Práce však po vybudovaní základného skeletu zamrzli. Došli peniaze, zmenil sa režim a v prvom rade vytriezveli očakávania, ktoré projekt mohol poskytnúť.


Prečítajte si viac o tejto stavbe

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.