Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2014, 00:00

Slovenský trh je malý. Zaujímajú nás USA

IT. Sme najväčší na Slovensku. Teraz chceme mať aspoň polovicu tržieb zo zahraničia.

- Podnikať začal už na strednej škole. Momentálne šéfuje najväčšej webhostingovej firme na Slovensku

- Je otcom viacerých ďalších startupov. Momentálne sa snaží presadiť s projektom InHiro, ktorý firmám pomáha s hľadaním nových zamestnancov

- S Websupportom sa chce výraznejšie presadiť v zahraničí. Momentálne rieši akvizície webhostingových firiem v Maďarsku a Česku.

Úspešný príbeh Websupportu, ktorý zo stredoškolských lavíc vyrástol až na slovenskú webhostingovú jednotku, je už známy. Čím však spoločnosť žije dnes?

Žijeme expanziou mimo Slovenska. Počas podnikania sme si uvedomili, že slovenský trh je veľmi malý a my síce rastieme, ale vzhľadom na veľkosť trhu to je veľmi relatívne. Podobná firma na nemeckom či americkom trhu je niekoľkonásobne väčšia. Takže sa snažíme expandovať do okolitých krajín, ale aj do Spojených štátov a Nemecka.

V polovici minulého roka ste spomínali najmä Rakúsko, Maďarsko, Poľsko či Ukrajinu, kde mal byť rast ľahší. Ako sa expanzia do týchto krajín vyvinula?

Ukrajinu sme nejako neriešili, bola to pravdepodobne iba jedna z myšlienok.

Vychádzalo to pravdepodobne z toho, že na Západe vás vnímajú ako východoeurópsku firmu, čo akoby trochu znižovalo dôveryhodnosť. Na Ukrajine to mohlo byť inak.

Nakoniec sme sa na to neodhodlali a finišujeme na tých ostatných krajinách. Prišli sme na to, že aby sme sa tam mohli rýchlejšie rozbehnúť, musíme tam niekoho kúpiť a získať kritickú masu klientov. Momentálne teda dokončujeme akvizície v Česku a v Maďarsku. V Maďarsku dohoda už je, už sa to iba podpisuje.

Môžete už povedať, koho a za koľko kupujete?

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.