Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.12.2015, 11:48

Fico chystá prekvapenie na sobotu: Robustný tretí sociálny balíček

Premiér Fico odprezentoval predposledné opatrenie z druhého balíčka. Vláda na neho vyčlenila približne 30 miliónov eur.

Premiér Robert Fico dnes predstavil predposledné opatrenie z druhého sociálneho balíčka. Je ním obnova spoločných priestorov nemocníc.

Na toto opatrenie vláda vyčlenila približne 30 miliónov eur, týkať sa to bude 27 zdravotníckych zariadení, ktoré spadajú pod ministerstvo zdravotníctva.

Vláda plní sľub na sto percent, čo sme si dali do programového vyhlásenia. Cieľom je zvyšovať životnú úroveň ľudí na Slovensku,“ vyhlásil Fico na brífingu v trnavskej nemocnici.

Fico zdôraznil, že tieto opatrenia zo sociálneho balíčka nejdú na úkor deficitu ani verejného dlhu Slovenska. „Naopak, môžeme sa pochváliť, že Slovensko je krajina, ktorej klesá verejný dlh. Som preto rád, že sa nám darí aj v iných ukazovateľoch,“ dodal Fico.

Premiér vyhlásil, že posledné opatrenie z druhého balíčka predstaví vláda vo štvrtok v Senci. Fico zároveň oznámil, že vláda v sobotu na sneme Smeru ohlási tretí sociálny balíček. „Môžeme ho označiť za robustný balík, ktorý bude mať pozitívny vplyv na rast krajiny a pracovné miesta,“ skonštatoval premiér. 

Prostriedky dostalo 13 univerzitných a fakultných nemocníc (FN), 13 zdravotníckych zariadení v pôsobnosti ministerstva zdravotníctva a Národný onkologický ústav.

Trnavská FN získala prostriedky vo výške 2,29 milióna eur a podľa riaditeľa Martina Neštického ich využije na opravu a úpravu interiérov internej, detskej, infekčnej, onkologickej kliniky, psychiatrického oddelenia a detského sanatória, zároveň nemocnica nakúpila aj 86 nových pacientskych lôžok.

"Nemocničný fond má na Slovensku už svoj vek, v priemere štyridsať rokov, a tieto osobitné investičné prostriedky sú určené predovšetkým na zlepšenie komfortu pre pacientov," povedal Robert Fico.

Práve investície do obnovy interiérov a exteriérov, výmena okien, budovanie výťahov a podobne sa podľa jeho slov dostávajú na posledné miesto, hoci to je práve prvé, s čím sa pacient po príchode do nemocnice stretáva.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.