Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2015, 17:01

Maďarské aerolinky u nás expandujú, v Košiciach budú mať základňu

Maďarská nizkonákladová spoločnosť Wizz Air spúšťa z košického letiska dve nové letecké spojenia do Európy.

Dve nové destinácie a základňa pre jeden Airbus. Maďarská letecká spoločnosť Wizz Air sa na košickom letisku čím ďalej tým viac udomácňuje. Najnovšie sa rozhodla od septembra spustiť lety do talianskeho Milána - Bergamo a severoanglického letiska Doncaster Sheffield. Okrem toho v Košiciach zriadi základňu pre Airbus A320, čím vytvorí približne 30 pracovných miest.

„Ohlásenie základne v Košiciach len podčiarkuje záväzok Wizz Air-u voči Slovensku. Začali sme tu svoju prevádzku pred jeden a pol rokom a už sme prepravili viac ako 130-tisíc cestujúcich,“ uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Wizz Air József Váradi.

Nové spojenia budú aerolinky prevádzkovať dvakrát týždenne a ceny jednosmerných leteniek sa začínajú od 19,90 eur. Spolu s aktuálnou ponukou letov do Londýna tak bude Wizz Air ponúkať z Košíc jedenásť letov týždenne.

Košické letisko vlani prepravilo o polovicu viac cestujúcich ako rok predtým. Jeho bránami prešlo viac ako 356-tisíc cestujúcich. Na dobrom výsledku sa podieľali priame linky i charterová doprava.

Z metropoly východu doposiaľ pravidelne lietali České aerolínie do Bratislavy a Prahy, Austrian Airlines do Viedne a maďarský Wizz Air do destinácie Londýn-Luton.

„S našimi partnermi mestom Košice, Košice Turizmus, Košickým samosprávnym krajom a Košice2013 sa naďalej špeciálne venujeme príprave linky do Nemecka a urobíme všetko čo bude v našich silách, aby sa stala realitou čo najskôr,“ uviedol predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ košického letiska Karl Dandler.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.