Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2015, 15:09

Slováci vyriešili problém s čakaním u lekára. Teraz bodujú v zahraničí

Slovenský startup navstevalekara.sk na Slovensku bodoval. Teraz dobýja český trh.

Nie je veľa startupov, ktorých cieľovou skupinou sme vlastne my všetci. Michal Švec jeden taký vytvoril, dal mu názov Návštevalekára.sk. Ešte pred rokom stál pred porotou v relácii Nájdite si biznis s HN a dnes už žne prvé úspechy. Mladému slovenskému startupu sa darí tak, že si trúfa uspieť aj za našimi hranicami.


Michal Švec, zakladateľ navstevalekara.sk. Snímka: HN/Pavol Funtál

Službu objednať sa k lekárovi cez internet prostredníctvom portálu NávštevaLekára.sk využívajú už tisíce slovenských pacientov. Každý deň pribúdajú nové ambulancie spolupracujúcich lekárov. Na základe slovenského úspechu predstavil portál NávštěvaLékaře.cz, sesterský portál v Českej republike.

„Sme radi, že služba rezervácie termínu na vyšetrenie u lekára prostredníctvom internetu sa vďaka nášmu portálu rýchlo rozširuje aj v Českej republike. Ako jeden z mála slovenských startupov úspešne expandujeme u našich susedov a ďalší rast by nám mala zaručiť aj dohodnutá spolupráca s jednou z najväčších súkromných sietí zdravotníckych zariadení v Českej republike,“ hovorí Michal Švec, zakladateľ a riaditeľ portálov.

Služby portálov NávštevaLekára.sk a NávštěvaLékaře.cz využíva na Slovensku a v Českej republike mesačne pol milióna pacientov a tento počet neustále rastie.

Internetová rezervácia termínu vyšetrenia je pre pacientov zadarmo a ponúka veľa výhod. Umožňuje objednať sa na najbližší voľný termín vyšetrenia, ale aj na konkrétny deň a čas, ktoré pacientovi najlepšie vyhovujú. On-line objednanie je k dispozícii non-stop, teda aj mimo ordinačných hodín, večer alebo cez víkend. Pacienti si pochvaľujú, že služba úplne nahrádza telefonické
dohadovanie termínu s personálom ambulancie. Pri vyťaženosti lekárov a ich personálu to môže byť často náročné.

Využívanie portálu Návšteva lekára.sk si preto pochvaľujú nielen pacienti, ale aj lekári a zdravotné sestry, ktorí sa môžu
lepšie sústrediť na vyšetrenie pacientov v ambulancii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.