Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2015, 00:00

Revolúciu nepriniesol. iPhone však láme rekordy

Stačil jeden víkend a prepisovali sa rekordy. Nový iPhone 6 s má totiž za sebou víkend, ktorý môže niesť predponu „super“. Len za dva dni po štarte sa ho totiž celosvetovo predalo 13 miliónov kusov. Je to o tretinu viac než pri vlaňajšom predstavení pôvodnej „šestky“.

Telefón od Applu prepisuje čísla napriek tomu, že je hrubší ako jeho predchodca. V inom sa naoko takmer nelíši. Odborníci však vyzdvihujú jeho reakčnú rýchlosť, kvalitný fotoaparát či pevnejšiu konštrukciu, ktorá sa už neohýba. To sa potvrdilo aj v našom redakčnom teste.

Najprevratnejšie na nás zapôsobila tachnológia, vďaka ktorej dokáže telefón rozlišovať silu, akou na displej tlačíte. A tým ponúka úplne nové funkcie otvárania. Nevýhodou je však tiež cena, ktorá sa pohybuje na úrovni 850 eur. Pri prístrojoch s logom jablka je stále vysoká, avšak po novom základná 16-gigabajtová verzia zdražela o ďalších 40 eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.