Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.06.2015, 14:01

RegioJet chystá pre Slovákov novinku. Spojí Bratislavu s Viedňou

Už nebude len spojenie medzi metropolou Slovenska a Banskou Bystricou. Spoločnosť českého podnikateľa Radima Jančuru RegioJet chystá pre Slovákov nové autobusové spojenie.

V najbližšej dobe plánuje spojiť Bratislavu s hlavným mestom Rakúska – Viedeň. Pre HN to potvrdil hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj: „Tá by mala každú hodinu spájať Bratislavu s rakúskym hlavným mestom, Viedňou. V súvislosti s prípravami na túto novú linku vyhlásil RegioJet nábor nových zamestnancov na vodičov aj členov palubného personálu,“ konštatoval hovorca spoločnosti.

Dnes RegioJet prevádzkuje autobusové linky medzi Bratislavou a Banskou Bystricou.

Aj tu by mali dostať cestujúci ďalšie spoje. Cieľom spoločnosti je, aby jeho autobusy chodili ráno z Nitry v 15 minútových intervaloch a popoludní každých 30 minút v smere z Bratislavy. Na tejto linke mala spoločnosť problémy so získaním licencie.

Po tom, čo ju nevydal Bratislavský samosprávny kraj, dostal ju od Banskobystrického samosprávneho kraja. Aj tam však hrozilo, že by žlté autobusy o licenciu mohli prísť. Rozhodnutie napadol prokurátor.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.