Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2015, 15:22

Fico spustil prvé opatrenie. Stačilo mu 48 hodín

Prvým opatrením má Fico a spol. záujem pomôcť rodinám, ktorých príjem neumožňuje štandardne financovať pobyty v rekreačných zariadeniach.

Má ísť o pomoc slabším rodinám. Práve táto skupina Slovákov totiž dostane pobyty v rekreačných zariadeniach zadarmo. Robert Fico v areáli kaštieľa Duchonka (Centrum účelových zariadení Signál Piešťany, stredisko Duchonka) pri obci Prašice v okrese Topoľčany, uviedol prvé opatrenie z druhého balíčka, ktoré predstavil pred dvomi dňami.

Opatrením má Fico a spol. záujem pomôcť rodinám, ktorých príjem neumožňuje štandardne financovať pobyty v rekreačných zariadeniach.

Tábory sú pripravené pre zdravé deti vo veku od 8 do 12 rokov, pričom minimálne jeden člen spoločne posudzovanej domácnosti je zárobkovo činný a celkový mesačný príjem domácnosti nie je viac ako 800 eur.

Na rekreáciu budú využívané štátne zariadenia ministerstva vnútra a ministerstva obrany. V rámci druhého sociálneho balíčka vlády sa toto leto dostane bezplatne do tábora viac ako 700 detí. Okrem Duchonky sú takéto tábory aj na Zemplínskej Šírave, v Smrekovici či Tatranskej Lomnici.

Tábory pre deti predstavujú začiatok projektu pomoci sociálne slabším rodinám. Už v septembri sa o pobyty budú môcť uchádzať záujmové a športové združenia zamerané na deti a neskôr budú môcť zariadenia ministerstiev obrany a vnútra využívať na štátne pobyty celé rodiny s deťmi.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.