Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2015, 09:50

Šéf Váhostavu sa dnes stretne so Širokým: Požiadam ho, aby prehovoril

Reštrukturalizačný plán Váhostavu prešiel. Veritelia dostanú Dostanú 15 percent plus od bánk tri percentá navyše.

Stavebná spoločnosť Váhostav-SK vyplatí všetkým svojím veriteľom 100 % z dlhovaných peňazí. Vyhlásil to na dnešnej tlačovej konferencii generálny riaditeľ firmy Marián Moravčík. "Nie zo štátneho rozpočtu, ale z peňazí, ktoré vyprodukuje spoločnosť," zdôraznil.

Schôdza veriteľov dnes odobrila upravený reštrukturalizačný plán firmy. Na základe neho majú v najbližších piatich rokoch dostať banky 85 % zo svojich pohľadávok a drobní nezabezpečení veritelia 18,75 %. V nasledujúcich rokoch bude ale podľa Moravčíka firma splácať aj zvyšné záväzky. "Môj odhad je zhruba päť rokov," avizoval Moravčík. Všetky dlhy by tak mohli byť splatené do desiatich rokov.

Podľa Moravčíka naďalej platí aj ponuka, na základe ktorej je firma ochotná vzdať sa 49 % zo svojich akcií v prospech veriteľov. Váhostav-SK ale chce momentálne počkať na to, koľko z veriteľov firmy využije ponuku štátu na okamžité odkúpenie pohľadávok vo výške 50 % ich hodnoty.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.