Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2014, 19:05

Bratislavský mrakodrap prestali stavať na siedmom poschodí. Vyberte realitnú opachu roka

Stavba v hlavnom meste sľubovala luxusné byty. Doteraz z nej ostalo iba torzo.

O titul Realitná opacha roka sa uchádzajú tieto stavby

Ak by developeri neboli obmedzovaní „nezmyselnou byrokraciou,“ bratislavská Šancova ulica by dnes mala jeden primát. Mohla by sa chváliť najvyššou obytnou budovou v krajine. Aj keď v tomto prípade predstavuje pôvodný projekt skupiny Istroreal skôr výsmech zdravému rozumu ako objekt chvály. Skelet na Šancovej sa tak nikdy nepremenil na mrakodrap. Bránili tomu nejasnosti okolo stavebných povolení, obyvatelia štvrte, súdy a nakoniec aj hospodárska kríza. Roky chátrania však majú skončiť. Investor, ktorý projekt odkúpil, chce stavať. Už do konca roka tohto roka.

Mala to byť obyčajná stavba. Takých sú a budú v Bratislave desiatky. Developerská spoločnosť Istroreal sa na Šancovej ulici rozhodla postaviť projekt luxusných bytov. Komplex s oficiálnym názvom „Polyfunkčný objekt Šancová ulica“ mal na ôsmich poschodiach ponúknuť 46 luxusných bytov so 109 parkovacími miestami. Investor začal stavať. Už samotný začiatok stavby však so sebou priniesol kontroverzie. Obyvateľom sa nepáčilo to, že park vedľa bývalého kina YMCA sa mal zastavať. Projekt začali stavať, zastavil sa však na siedmom poschodí.

Skutočná búrka však prišla až po tom, čo sa na úradoch objavil zámer investora „na zmenu stavby pred dokončením“. A zmena bola dokonalá. „Účelom navrhovaného zámeru je... zvýšenie podlažnosti... z pôvodne 8 nadzemných podlaží na 34 nadzemných podlaží, zvýšenie počtu bytov zo 46 na 93 a zvýšenie počtu podzemných parkovacích státí zo 109 na 169,“ vyčísľoval zmeny investor. Z bežnej stavby tak mal na Šancovej ulici vyrásť mrakodrap, ktorý mal mať dokonca o jedno poschodie viac ako budova Národnej banky Slovenska, inak najvyššia v meste.

 


Prečítajte si viac o bratislavskom nedostavanom mrakodrape

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.