Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2014, 14:01

Šéf Tiposu končí. Kvôli kontroverznému nákupu firemnou kartou

Ladislav Kriška doplatil na fakt, že platil firemnou kreditnou kartou súkromný nákup v hodnote 4 800 eur v talianskom butiku v Prahe.

Šéf štátnej spoločnosti Tipos Ladislav Kriška končí vo svojej funkcii. Hovorkyňa vlády Beatrice Szabóová to potvrdila pre RTVS. Dôvodom jeho konca je fakt, že Kriška platil firemnou kreditnou kartou súkromný nákup v hodnote 4 800 eur v talianskom butiku v Prahe.

K jeho koncu prišlo aj napriek tomu, že Kriška svoj počin okamžite nahlásil a peniaze vrátil, čo znamená, že neporušil žiadny zákon ani firemný predpis. Šéf Tiposu tento súkromný nákup odôvodnil tak, že išlo o výnimočnú situáciu.

Podľa jeho slov mal prečerpaný denný limit, pretože platil operáciu pre svoju dcéru a tak použil na zaplatenie nákupu firemnú kartu. Aj keď tvrdí, že zákon neporušil, je pripravený skončiť vo svojej funkcii.

Podľa informácií denníka SME nešlo pod Kriškom o jediný podozrivý výdavok Tiposu. Spoločnosť v máji tohto roka zaplatila za „manuál krízovej komunikácie“ reklamnej agentúre Jandl 49-tisíc eur bez DPH. Pritom podľa informácií denníka sa podobné manuály klientom dajú zohnať do 20-tisíc eur.

Predseda vlády Robert Fico verí, že predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tiposu Ladislav Kriška skončí vo svojej funkcii. Uviedol to po výjazdovom rokovaní vládneho kabinetu v Ubli. "Šéf Tiposu spadá pod kompetenciu podpredsedu vlády a ministra financií, ale poviem to veľmi otvorene. Ja takéto papalášske a neetické správanie nebudem podporovať a verím, že už je to posledných pár hodín, ktoré trávi tento pán v Tipose," vyhlásil Fico.

Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír dnes rezignáciu Krišku prijal. "Pán Kriška vyvodil zo situácie osobnú zodpovednosť a ponúkol svoju rezignáciu, ktorú som prijal," povedal minister financií Peter Kažimír.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.