Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2015, 00:00

Papierové diaľničné známky končia

Filatelistike odzvonilo, tak znie ústredný slogan Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), ktorým štátna akciovka prezentuje niekoľkokrát odloženú elektronizáciu systému spoplatnenia diaľničných a rýchlostných komunikácií na Slovensku. Spoločnosť motoristom sľubuje, že každoročné nepohodlné odstraňovanie diaľničných nálepiek z pravého horného rohu čelného skla ich naposledy čaká už v januári 2016. Ceny za používanie slovenských ciest sa pritom nezmenia.

Prichádza eZnámka

Hlavným rozdielom oproti súčasnému stavu teda bude, že vodiči si po novom namiesto klasickej diaľničnej známky zakúpia jej elektronickú verziu – takzvanú eZnámku. Hoci sa tak pre šoférov veľa nemení, od elektronizácie si omnoho viac sľubuje samotná NDS. Očakáva takmer stopercentnú úspešnosť kontrol počas roka, ako aj nárast tržieb. Nový systém by mal aj preto kopírovať zavedenie a momentálnu situáciu s elektronickými diaľničnými poplatkami v Maďarsku.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Súvisiace články

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.