Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2015, 20:02

Exminister Malatinský má novú prácu. Bude predsedať zamestnávateľským zväzom

Vrcholné orgány Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR vzali na vedomie odstúpenie Rastislava Machunku z funkcie prezidenta AZZZ a na tento post zvolili Tomáša Malatinského. Informovala o tom po dnešnom rokovaní prezídia a valného zhromaždenia AZZZ jej tlačová hovorkyňa Miriam Špániková.

Pripomenula, že Tomáš Malatinský post prezidenta AZZZ zastával niekoľko rokov pred vymenovaním do funkcie ministra hospodárstva SR. "Ďakujem kolegom z AZZZ SR, že mi prejavili dôveru a zvolili ma opätovne za svojho prezidenta. Riadenie rezortu hospodárstva bolo pre mňa dobrou skúsenosťou, ale moje miesto je medzi podnikateľmi. Skúsenosti nadobudnuté počas fungovania vo vrcholovej politike plánujem zúročiť pri zastupovaní záujmov zamestnávateľov a podnikateľov," uviedol v súvislosti s voľbou Malatinský.

Doterajší prezident zamestnávateľskej asociácie Machunka, ktorý v roku 2012 nahradil Malatinského, sa podľa Špánikovej vracia na post viceprezidenta AZZZ. "Už pri mojom zvolení za prezidenta AZZZ som sa vyjadril, že túto funkciu beriem ako zastupovanie pána Malatinského počas výkonu verejnej funkcie a požiadam kolegov o uvoľnenie z nej, keď sa bude pán Malatinský môcť a chcieť medzi nás vrátiť. Ten čas nastal teraz. Funkciu prezidenta AZZZ som vykonával zodpovedne a s rešpektom. Návratom na môj pôvodný post viceprezidenta AZZZ sa v mojom nasadení nič nemení," dodal Machunka.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.