Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.02.2015, 17:22

Kiska si zavolal Richtera. Vysvetlil mu, prečo vláda otvorila 2. pilier

Minister práce Ján Richter (Smer-SD) dnes informoval prezidenta SR Andreja Kisku o otvorení 2. dôchodkového piliera. „Mal som ambíciu vysvetliť pánovi prezidentovi, čo nás k tomu viedlo, aký je postup a bude na kompletnom zvážení pána prezidenta, aký zaujme prístup v súvislosti s podpísaním tohto zákona," skonštatoval po stretnutí Richter.

Uviedol, že prezidenta informoval, že v 2. pilieri je skupina ľudí, pre ktorú nie je zaujímavý z hľadiska veku a príjmu. „Nemajú šancu si nasporiť také prostriedky, aké by získali v prvom priebežnom pilieri. Zároveň som tlmočil pánovi prezidentovi, že je 2. pilier potrebný zachovať najmä pre mladých ľudí a tých, ktorí majú určitý príjem,“ doplnil Richter s tým, že prezident sa pravdepodobne stretne kvôli otvoreniu kapitalizačného piliera aj s opozičnými poslancami.

Šéf rezortu práce tiež hlavu štátu informoval o plánovaných legislatívnych opatreniach v najbližšom období. Jedným z nich je novela zákona o sociálnom poistení, ktorou sa má na Slovensku zaviesť minimálny dôchodok.

Minister práce nie je prvým ministrom, s ktorým sa v poslednom období prezident stretol. "Prezident Andrej Kiska si pozýva jednotlivých ministrov vlády Roberta Fica, aby sa informoval o ich plánoch do konca funkčného obdobia. Je to aj podklad pre jeho Správu o stave republiky, ktorú prednesie v polovici tohto roka," priblížil šéf komunikačného odboru kancelárie prezidenta SR Roman Krpelan.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.