Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2015, 14:12

Čerpacie stanice Agip na Slovensku končia. Preberá ich Slovnaft

Čerpacie stanice Agip na Slovensku patriace Eni Slovensko, preberá od 31. júla tohto roka spoločnosť Slovnaft. Informovala o tom spoločnosť Eni Slovensko na svojej webovej stránke.

Skupina MOL, majoritný vlastník Slovnaftu, uzavrela dohodu s talianskou Eni o prevzatí jej aktivít v oblasti spracovania ropy a predaja ropných produktov v Česku, na Slovensku a v Rumunsku ešte 7. mája 2014.

Predmetom dohody je kúpa siete čerpacích staníc Agip. Dohoda tiež zahŕňa kúpu veľkoobchodných aktivít Eni a podielu Eni v spoločnosti Česká rafinérska.

Na Slovensku sa maloobchodná sieť skupiny MOL rozšíri na 253 čerpacích staníc. „Kúpa 41 čerpacích staníc Agip ďalej zvýši priemerný predaj palív Slovnaftu na čerpaciu stanicu a prispeje k posilneniu vnímania spoločnosti z pohľadu zákazníkov." "O našich ďalších zámeroch budeme informovať po ukončení akvizície," uviedol dnes pre TASR Anton Molnár, hovorca a riaditeľ podnikovej a marketingovej komunikácie Slovnaft.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je Slovnaft, ktorá sa zaoberá spracovaním ropy a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných látok. Skupina Slovnaft je členom medzinárodnej skupiny MOL.

Eni je energetická spoločnosť pôsobiaca v oblasti výskumu, produkcie, prepravy, spracovania a predaja ropy a zemného plynu, petrochemického priemyslu, poskytovania služieb pri ťažbe ropy a strojárstva. Je aktívna v 83 krajinách a zamestnáva 84-tisíc ľudí. Eni v súčasnosti pôsobí na Slovensku v oblasti rafinácie a marketingu.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.