Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.02.2016, 11:42

Najlepší program majú sulíkovci. Smer sa zhodnotiť ani nedal (analýza)

Inštitút INESS vyhodnotil ekonomický program politických strán pred voľbami.

Niektoré strany, vrátane tej najväčšej, pred voľbami prakticky rezignovali na program. Píše to vo svojej štúdii Inštitút pre ekonomické a sociálne štúdie (INESS). 

Ten sa pozrel na to, čo pred marcovým hlasovaní sľubujú vo svojich ekonomických programoch strany s najvyššími ziskami v prieskumoch. "V našej analýze sme sledovali najmä obsah troch podoblastí - dane a odvody, podpora zamestnávania a podnikateľského prostredia a konsolidácia verejných financií," píše v správe INESS. 

Víťazom hodnotenia sa stala liberálna SaS, ktorá si na ekonomickom programe zakladá. S miernou stratou sú za ňou strany Juraja Miškova Skok, KDH a Most-Híd. 

Medzi tie horšie sa radí hnutie OĽaNO-Nova, ktoré dopláca na roztrieštený program. Najhoršie dopadli SDKÚ-DS a vládny Smer-SD. "SDKÚ-DS zverejnila veľmi stručný dvojstránkový program len pred pár dňami. Strana SMER-SD program nemá vôbec, zverejnila len „Priority programu strany SMER - SD pre roky 2016 – 2020“, ktoré obsahujú presne päť viet v piatich bodoch," zdôvodňuje inštitút. Práve preto má namiesto hodnotenia vo všetkých kategóriách iba otázniky. 


 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.