Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2015, 00:00

V podnikoch budú chýbať kvalitní ľudia

Riaditeľ pre malé a stredne veľké firmy spoločnosti UniCredit Bank František Doležal pre HN:

Malé a stredné podniky sú chrbtovou kosťou našej ekonomiky. Úlohou banky je pomôcť im nájsť správny smer v podnikaní, tvrdí František Doležal.

Dlhodobo sa venujete oblasti malých a stredných podnikov. Čím sa tieto spoločnosti vyznačujú v slovenskom prostredí?

Malé a stredné podniky sú chrbtovou kosťou našej ekonomiky. Ich novodobá história je mladšia ako v krajinách západnej Európy. Dnes už však na Slovensku máme množstvo dobre fungujúcich podnikov, ktoré ťahajú ekonomiku v regiónoch. Pôsobí v nich veľa šikovných ľudí. V súčasnosti už u nás nie je problém niečo vyrobiť alebo vyvinúť. Častejším problémom týchto firiem je zabezpečenie dlhodobého odbytu a udržania objemu výroby, s čím súvisí aj otázka predaja a samotného marketingu.

Čo by ste im poradili?

Myslím si, že malé a stredné spoločnosti budú musieť v budúcnosti viac investovať do odborníkov. S rastom je potrebné riešiť aj štruktúru riadenia firmy. Nie všetko bude môcť držať v rukách len jeden človek, s čím sa teraz stretávame najmä u rodinných firiem.

Aká je politika vašej banky k malým a stredným podnikom?

Segment malých a stredných podnikov veľmi dobre poznáme. V oblasti financovania patríme na slovenskom

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.