Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2015, 00:00

V podnikoch budú chýbať kvalitní ľudia

Riaditeľ pre malé a stredne veľké firmy spoločnosti UniCredit Bank František Doležal pre HN:

Malé a stredné podniky sú chrbtovou kosťou našej ekonomiky. Úlohou banky je pomôcť im nájsť správny smer v podnikaní, tvrdí František Doležal.

Dlhodobo sa venujete oblasti malých a stredných podnikov. Čím sa tieto spoločnosti vyznačujú v slovenskom prostredí?

Malé a stredné podniky sú chrbtovou kosťou našej ekonomiky. Ich novodobá história je mladšia ako v krajinách západnej Európy. Dnes už však na Slovensku máme množstvo dobre fungujúcich podnikov, ktoré ťahajú ekonomiku v regiónoch. Pôsobí v nich veľa šikovných ľudí. V súčasnosti už u nás nie je problém niečo vyrobiť alebo vyvinúť. Častejším problémom týchto firiem je zabezpečenie dlhodobého odbytu a udržania objemu výroby, s čím súvisí aj otázka predaja a sam

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.