Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2014, 13:37

SPP stále sleduje znižovanie dodávok plynu z východu

Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel (SPP), a. s., neustále dôkladne sleduje krátenie dodávok zemného plynu z východu. Uviedol to dnes pre TASR hovorca SPP Michal Holeš.

"Neustále platia prijaté opatrenia, vďaka ktorým sa dokážeme postarať o všetkých našich zákazníkov aj v mimoriadnej situácii. Vďaka týmto opatreniam SPP dnes poskytuje najvyššiu mieru bezpečnosti dodávok," ubezpečil.

"Naplnili sme podzemné zásobníky, urobili sme mimoriadne nákupy na spotovom trhu a tiež sme podpísali kontrakt so spoločnosťou E.ON o dodávkach zemného plynu, aby sme čo najviac zlepšili našu pozíciu," zdôraznil.

SPP podľa jeho slov tak z nezávislých zdrojov v prípade mimoriadnej situácie dokáže zabezpečiť viac ako 30 % štandardnej dennej spotreby plynu všetkých svojich zákazníkov, domácností aj firiem, a tým výrazne znížiť závislosť od dodávok z východu ako jediného zdroja zemného plynu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.