Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.11.2013, 12:51

Diaľnicu dostane už aj Detva

Metropola Podpoľania už o dva roky dostane svoj obchvat. Štát totiž práve dnes spustil výstavbu desaťkilometrového úseku rýchlostnej cesty R2 medzi Pstrušou a Kríváňom. Štvorprúdovka bude pritom prechádzať práve cez Detvu. „Od tohto momentu si môžu ľudia na juhovýchode stredného Slovenska začať strihať pomyselný meter. Už o dva roky totiž bude odklonená tranzitná doprava z Detvy, čo bude pre tento región určite príjemná zmena,“ konštatoval minister dopravy Ján Počiatek (Smer-SD).

Rýchlocestu pri Detve bude stavať konzorcium na čele s firmou s rakúskym kapitálom Strabagom. Jeho súčasťou je pritom aj firma, kde je spolumajiteľ Juraj Široký - Váhostav. Preň tak ide už o tretiu veľkú cestnú zákazku v tomto roku. Tento rok by sa pritom mala na rýchlostnej ceste R2 spustiť aj výstavbu neďaleko Zvolena, a to konkrétne Zvolen Východ - Pstruša a cesta pri Partizánskom - Ruskovce Pravotice.

Rezort Jána Počiatka tento rok vypísal päť tendrov za vyše miliardu eur, ktorých súčasťou bol aj obchvat Detvy. Minulý týždeň zistil ceny dvoch mimoriadne dôležitých úsekov diaľnic na severe Slovenska.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.