Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2015, 00:00

Brazílčania budú z Košíc obsluhovať celý svet

Metropola východu zlákala ďalšie centrum medzinárodnej spoločnosti. Po tom, čo v Košiciach otvorili svoje pobočky také firmy ako T-Systems, IBM, Holcim či AT & T, prichádza aj svetový líder vo vývoji a výrobe kompresorov Embraco. Brazílska spoločnosť mala doteraz výrobný závod v Spišskej Novej Vsi, po novom v Košiciach vybuduje centrum zdieľaných služieb. V meste zamestná až 150 ľudí.

Zaujímavosťou je, že finančné procesy a ľudské zdroje firma dosiaľ riadila v jednotlivých závodoch po celom svete a v centrále v brazílskom meste Joinville. Brazílsky gigant totiž operuje naprieč tromi kontinentmi. „V prípade Košíc ide o prvé korporátne centrum Embraco na svete,“ spresňuje Vlková.

Slovensko si firma vybrala pre dostatok vzdelaných ľudí, prítomnosť univerzít a vhodné časové pásmo. Východ krajiny zasa podľa personalistov boduje dostatkom voľnej pracovnej sily a nižšími platovými očakávaniami. Len na porovnanie: zatiaľ čo v Bratislavskom kraji bol v druhom štvrťroku tohto roka priemerný plat 1116 eur, v Košickom to bolo 803 eur a v Prešovskom len 668 eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.