Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2016, 00:00

Firmám narastú dlhy. Na papieri

Nové pravidlá postihnú najmä maloobchod. Okrem zadlženia vzrastú spoločnostiam aj zisky.

Firma podniká, slušne sa jej darí, tržby jej rastú. No zo dňa na deň jej zrazu narastie dlh o sto percent. Bez toho, aby si vzala akúkoľvek pôžičku. K takýmto scenárom by mohlo dochádzať o tri roky, keď vstúpi do platnosti nová medzinárodná smernica o účtovaní lízingu. Po novom sa bude operatívny lízing účtovať rovnako ako finančný. A v praxi to bude znamenať, že mnohým firmám extrémne vzrastú dlhy. Ale len na papieri.

Dôjde k tomu nasledovne: Novinkou sa zmení forma, ako budú náklady na lízing vykázané v účtovníctve. „Takéto náklady budú súčasťou odpisov a úrokov namiesto súčasných

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.