Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2015, 00:00

Ruský plyn nás obíde. Cez Baltské more

Kapacita plynovodu cez Baltské more sa má zvýšiť o polovicu.

Dnes Slovensko na preprave plynu zarába desiatky miliónov eur. O niekoľko rokov však o tieto peniaze môže prísť. Tri západoeurópske energetické giganty – nemecký E. ON, britský Shell a rakúska OMV – sa dohodli s ruskou spoločnosťou Gazprom na rozšírení plynovodu Nord Stream v Baltskom mori. Minulý týždeň podpísali memorandum, ktoré ráta so zvýšením jeho kapacity o 55 miliárd kubických metrov ročne, pričom jeho prepravná kapacita je dnes na rovnakej úrovni. „Budeme pokračovať v rozširovaní tohto projektu spoločne s našimi partnermi,“ vyhlásil šéf Gazpromu Alexej Miller.

Obídu Ukrajinu a Slovensko

Podpísanie takéhoto memoranda, mierne povedané, prekvapilo – reagoval riaditeľ Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku Alexander Duleba. Takýto krok môže znamenať jediné. V prípade pokračovania projektu a jeho dokončenia Rusi už

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.