Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2013, 00:00

Ako sa bude vyvíjať produkcia vajec?


Daniel Molnár, riaditeľ Únie hydinárov Slovenska
V súčasnosti nevieme odhadnúť ďalší vývoj objemu výroby, ale dúfame, že by mohla mierne narásť. Všetko závisí od predajných cien produktov a nákladov na tovary v našej výrobe. Ministerstvo síce chce, aby objem stúpal, ale netrúfame si tvrdiť, že tak aj bude. Napríklad medziročne medzi rokmi 2011 a 2012 to bolo približne vyrovnané. Všetko bude jasnejšie v septembri, keď budeme mať nové štatistiky.
Ľudovít Nemky, ekonóm spoločnosti HYBRA
Produkcia vajíčok bude tento rok mierne nižšia. Pri brojleroch zostaneme približne na rovnakej úrovni. Dôvodom poklesu pri vajíčkach sú likvidačné ceny a európske predpisy. Nevidíme v blízkom čase nič, čo by mohlo situáciu zmeniť.
Stanislav Nemec, hovorca Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory
Keďže sme tu mali dlhodobejší trend úpadku domácej produkcie, prvoradým cieľom bola stabilizácia situácie. Po nej by mal prísť prienik do obchodných sietí, čo je v súčasnosti jedna z najvýznamnejších výziev. Potrebné je teda najmä dotiahnuť koncepčné zámery a tiež systematicky pracovať s domácim zákazníkom, aby vyhľadával slovenský produkt."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.