Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2013, 14:26

Boj o turistov zmieril Liptov

Tri oblastné organizácie sa dohodli. Od nového roka sa spoja do jednej.

Najprv boli vzorom pre celé Slovensko a inšpirovali viaceré regióny, neskôr zostali na smiech. Na jednej strane zažíval Liptov najväčšie nárasty návštevnosti turistov, na strane druhej sa obce a účastníci cestovného ruchu nedokázali dohodnúť na jednej organizácii. Po mesiacoch prieťahov je rozporom na Liptove koniec. Tri organizácie, ktoré sa venujú lákaniu turistov (OOCR Región Liptov, OOCR Jasná a OOCR Liptovský Ján Turizmus) sa od nového roka spájajú.

„Pred dvoma rokmi sme sa vydali na cestu zlepšovania služieb pre návštevníkov regiónu. Štatistiky návštevnosti sú jasný dôkaz, že ideme správnym smerom. Nechceme však zbytočne trieštiť sily, ale naopak efektívnejšie využívať náš potenciál a vo vzťahu k hosťom vystupovať ako jednoliaty celok,“ povedala riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková.

Počet členov novej organizácie bude 16. Z toho bude 8 samospráv a 8 podnikateľských subjektov. Celkový rozpočet po zlúčení, s ktorým bude organizácia hospodáriť, je 1,5 milióna eur, z čoho dotácia od štátu sa vyšplhá na 718 miliónov eur.

Nová koncepcia umožní Liptákom lepšie realizovať spoločné projekty a marketingové aktivity. Uvedomujú si totiž, že spolupráca v cestovnom ruchu je základný predpoklad úspechu. „Už v minulosti sme spolu realizovali viaceré úspešné projekty. To, že od nového roka bude všetky aktivity zastrešovať len jedna organizácia, hostia negatívne nepocítia. Práve naopak, spojením členských príspevkov sa spolupráca zjednoduší a znížime náklady na operatívne riadenie,“ ubezpečuje Ľubomíra Klepáčová, starostka obce Demänovská Dolina.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.