Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2014, 13:52

Operátor Swan bude mať vlastnú mobilnú sieť, postavia ju Číňania

Prvých 300 základňových staníc pre svoju plnohodnotnú mobilnú 4G sieť vybuduje do konca roka 2014 spoločnosť SWAN. Technológiu dodá čínska firma ZTE. Prvé testovacie hovory sa očakávajú v októbri. Plánom operátora je do troch rokov vybudovať mobilnú 4G sieť s viac ako 1100 základňovými stanicami na území SR.

"Od dodávateľa požadujeme výnimočné medzinárodné referencie a schopnosť v čase naplniť svoj záväzok," uviedol Martin Mosný, riaditeľ pre stratégiu a rozvoj SWAN. Čínska spoločnosť ZTE, založená v roku 1985, ponúka infraštruktúru pre káblové a bezdrôtové počítačové siete, pevné a mobilné telefónne siete a zaoberá sa vývojom LTE sietí. Vývojové pracoviská má v Ázii, Spojených štátoch aj v Európe.

Spoločnosť SWAN, a.s., získala v tendri licenciu na 2 x 15 MHz v pásme 1800 MHz, čo jej umožňuje výstavbu mobilnej 4G siete a vstup medzi trojku najväčších operátorov. Technológiu LTE interne testovala v Bratislave, Trnave, Nitre a Pezinku a už pred stanoveným termínom splnila všetky doterajšie podmienky licencie.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.